Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Soğutucu Alçak Basınç Alarmı Hakkında
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-755-8958-2358
Şimdi İletişime Geçin

Soğutucu Alçak Basınç Alarmı Hakkında

2021-05-07

hakkında en son şirket haberleri Soğutucu Alçak Basınç Alarmı Hakkında

 

1. Soğutma sistemi kaçağı
Soğutma sisteminin bağlantı borularında kaynak noktası kaçağı, korozyon kaçağı, mekanik titreşimden kaynaklanan kırılma ve insan faktörleri vb. gibi sızıntılar vardır. Bunlar düşük basıncın arızalanmasına yol açacaktır.
Çözüm
Sızıntı noktasını bulmak için öncelikle kaçak tespit sıvısı (sabunlu su veya suyla karıştırılmış deterjan) veya halojen kaçak dedektörü kullanın.Sızıntı noktası bulunduktan sonra, kaynak ekipmanıyla onarın, ardından sızıntıyı test etmek için basıncı tutun ve soğutucuyu üreticinin özelliklerine göre doldurmadan önce vakum pompalayın, soğutma grubu normal çalışmasına devam edebilir.

2. Soğutma sistemi tıkanması
A. Kirliliklerle Tıkanma
Filtrenin kir nedeniyle tıkanması sadece soğutma kapasitesinin bir miktar düşmesine neden olur ve herhangi bir etki hissetmeyebilirsiniz bile. Filtre biraz tıkandığında, filtrenin giriş ve çıkışında elinizle giriş ve çıkıştan tutularak hissedilebilecek bir sıcaklık farkı olacaktır. Ciddi şekilde tıkandığında, filtre çiylenir veya donar.Çiy veya don varsa (soğutucu normal çalışma altında çalışmayı durdurduktan sonraki çiy hariç), filtrenin tıkalı olduğu yargısına varılabilir.
Çözüm
Aynı modelin filtresini değiştirin

B.Buz Blokajı
Sistemdeki su, soğutucu akışkanla birlikte kısma valfine (genleşme valfi) akar.Kısma genleşmesinden sonra, kısma çıkışında donarak kısma valfini (genleşme valfi) bloke eder ve düşük basınç arızasına yol açar.
Çözüm
Filtreyi aynı modelle değiştirin.

C.Genleşme Valfi Hasarlı
Genleşme valfi kullanım sürecinde ortamdan etkilenir.Bazı ortamlarda sıvıyı aşındıracak, genleşme valfini aşındıracak aşındırıcı gazlar vardır.
Çözüm
Aynı modelin yeni genleşme valfini değiştirin

3. Evaporatörün ısı alışverişi ciddi anlamda yetersiz.
A. Evaporatörde yetersiz su akışı
Su pompası bozuldu veya pompa pervanelerine kötü bir şey girdi, su pompasının su giriş borularında sızıntı görünüyor, (Kontrol etmek zordur, dikkatli analiz gerektirir), bu da yetersiz su akışına neden olur.
Çözüm
Su pompasını değiştirin.Veya pervanelerdeki kötü bir şeyi temizlemek için su pompasını sökün.

B.Evaporatör kötü bir şey tarafından engellendi
Öncelikle su pompası sorununu ortadan kaldırmalısınız.Ekipman normal durumdayken, kompresörün yüzeyinde çok fazla yoğuşma suyu, buzlanma olmayacaktır.Kompresörün yüzeyinde çok fazla yoğuşmuş su, buzlanma gördüğünüzde, temel olarak evaporatörün tıkalı olduğu yargısına varılabilir.

Çözüm
Buharlaştırıcı tıkanmışsa veya buharlaştırıcı boruları kireçlenmişse, lütfen buharlaştırıcıyı sökün ve buharlaştırıcı borularını çıkarın, ardından yüksek basınçlı su tabancasıyla durulayın veya ıslatın ve özel bir kimyasal sıvıyla yıkayın.

hakkında en son şirket haberleri Soğutucu Alçak Basınç Alarmı Hakkında  0

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Endüstriyel Su Soğutucu Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 agschiller.com . Her hakkı saklıdır.