Chiller Kışın Bakımı Nasıl Yapılır?

January 1, 2020

 

Yaz aylarında, birçok fabrikanın soğutma grubunu her gün 24 saat çalıştırması gerekir ki bu çok yüksek bir verimliliktir. Ancak kışın, bazı bölgelerdeki birçok fabrika soğutmak için soğutma gruplarına ihtiyaç duymaz.Chiller kapatıldığında, chiller'in bakımında iyi bir iş çıkarmalıyız, peki kışın chiller'in bakımı nasıl yapılır?

Ⅰ Temiz
1. Soğutucunun su kaynağını kapatın ve kapatma veya çok düşük sıcaklıkta donma-şişme bakır borudan sonra ünite bileşenlerinin su korozyonunu önlemek için ünite bileşenlerinin ve boruların içindeki suyu temizleyin.

Aynı zamanda, su sisteminin düşük ortam sıcaklığından dolayı donmasını ve evaporatörün patlamasına ve çatlamasına yol açmasını önlemek için, su pompasında kalan suyu boşaltmak üzere su pompasının altındaki tahliye somunu sökülmelidir. soğutucu sızıntısına veya pompa çarkının hasar görmesine ve diğer arızalara neden olabilir.

2.Hava soğutmalı soğutma grubunun fanlarını temizleyin ve temiz tutun.

3. Evaporatör tankının herhangi bir kirlilik olup olmadığı ve çıkarın.


4. Yağlama yağının kullanımını veri kayıtlarından kontrol edin ve iyi bir yağlamayı sürdürmek için yağlama yağını standartlara göre düzenli olarak değiştirin.


5. Chiller'in soğutma suyu boruları, yalnızca soğutma kapasitesinin ciddi şekilde kaybını önlemekle kalmayıp, aynı zamanda boruların dışında oluşan çiy oluşumunu da önleyecek şekilde yalıtılmalıdır.


Ⅱ Bakım
1. Nem kirliliğini önlemek için soğutucu akışkanı ve yağı temiz ve nemsiz tutun. Soğutma sisteminin herhangi bir bölümündeki bakımdan sonra ve işe yeniden başlamadan önce nemi çıkarmak için vakuma ihtiyacınız var.

2. Soğutucunun iç filtresini temiz tutun.Özellikle kompresörün emiş geçişinde kaynak cürufu ve boru pası olabileceğinden düzenli kontroller gereklidir. Emme filtresinde çok fazla kir vardır, bu da filtrenin kırılmasına ve kompresöre partikül sızmasına neden olur.

3. Yağ filtresini temiz tutun.Basınç düşüşünde bir artış varsa, bu kirlilik olduğunu gösterir ve yağ filtresini temizlemek veya değiştirmek için chiller'i kapatmak gerekir. Kompresör uzun süre yüksek basınç düşüşü altında çalışır, bu da bitmesine neden olur kompresör yağı ve erken hasar yatakları.

4. Soğutucu kompresörünün sıvı soğutucu tarafından bloke edilmesini önleyin.Kompresöre sıvı soğutucu şarj etmesini önlemek için yeterince aşırı ısınma ve uygun emme akümülatörü olduğundan emin olun.Sıvı soğutucu kompresörün ömrünün kısalmasına ve aşırı koşullar altında kompresörün tamamen hasar görmesine neden olur.

5. Kompresörü uzun süreli kapatma sırasında koruyun. Uzun süre çalışmazsa, kompresör düşük basınca vakumlanmalı ve ardından nitrojen veya yağ ile doldurulmalıdır.

6. Kompresör herhangi bir zamanda titreşim seviyesinde, gürültüde veya performansta bariz bir değişiklik gösterdiği sürece, önleyici bakım denetimleri yapılmalıdır.

hakkında en son şirket haberleri Chiller Kışın Bakımı Nasıl Yapılır?  0