Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Neden hava soğutmalı chiller'de yüksek basınç alarmı var?
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-755-8958-2358
Şimdi İletişime Geçin

Neden hava soğutmalı chiller'de yüksek basınç alarmı var?

2023-08-15

hakkında en son şirket haberleri Neden hava soğutmalı chiller'de yüksek basınç alarmı var?

Sıcak yaz aylarında, birçok hava soğutmalı soğutucu, özellikle Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak ve benzeri gibi nispeten yüksek sıcaklıkların 45 ° C'nin üzerinde olabileceği bölgelerde yüksek basınç alarmına sahiptir.

 

Genel hava soğutmalı soğutma grubu, tam bir koruma cihazı seti ile donatılmıştır, soğutma grubu yüksek basınç alarmı verdiğinde, koruma cihazını otomatik olarak başlatır ve ilgili arıza gösterge ışığı yanar.

 

Hava soğutmalı soğutma grubunun yüksek basınç alarmı, kondenserin zayıf soğutma etkisi nedeniyle tetiklenir. Bu sorun çözülmezse ve soğutma grubunu uzun süre yüksek basınçta çalıştırmaya devam ederseniz, akımın çok büyük olmasına ve kompresörü yakmak.

 

nedenlerisoğutucuyüksek basınç alarmı aşağıdaki gibidir:

 

1. Hava soğutmalı soğutma grubunun kondansatörü, ısıyı dağıtmak için fanlara güvenir. Ortam sıcaklığı 42 derecenin üzerinde olduğunda, kondenserin ısı dağılımı zayıftır, yani soğutucu akışkan sirkülasyonu tarafından üretilen ısı fan tarafından alınamaz.

 

2. Kondansatör kirli ve tıkalı, bu da zayıf ısı dağılımına ve yüksek basınç alarmına yol açacaktır.

 

Çözüm:

1. Fanın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

2. Sıcak havayı düzgün bir şekilde boşaltmak için iyi bir havalandırma olduğundan emin olun.

3. Ortam sıcaklığı 42 dereceden yüksekse, sıcaklığı soğutmak için bir fan veya soğutucu kullanın.

4. Kanatları temizlemek için hava filtresini periyodik olarak çıkarın veya kanatları yüksek basınçlı hava ile temizleyin.

5. Ortam sıcaklığı 42 ℃ civarındaysa, ısı dağılımı verimliliğini artırmak için kondenser boyutunu artırmanız gerekir. Normalde, R22, R407c, R410a soğutucu akışkan kullanan soğutma grubu için boyutu %25'e yükselteceğiz.

Ortam sıcaklığı 45 °C'den yüksekse, soğutucuyu 50 °C'lik ortam sıcaklığında kullanılabilen R134a ile tasarlamanızı öneririz. Dezavantajı, maliyetinin nispeten yüksek olmasıdır, çünkü soğutma verimliliği diğer soğutucu akışkanlara kıyasla yalnızca %65'tir. aynı soğutma kapasitesini elde etmek için daha büyük bir kompresör kullanmalısınız.

 

PS Hava soğutmalı chiller kurulumu, kurulum ortamının iyi havalandırılmasını sağlamak için doğru yeri seçmelidir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Endüstriyel Su Soğutucu Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 agschiller.com . Her hakkı saklıdır.